Jdi na obsah Jdi na menu
 


hračky

16. 1. 2009

Hračky

  • Fretkám se v podstatě líbí hračky pro kočky, tedy to, co se dá lovit. Můžete vyzkoušet různé míčky s rolničkou, ale protože fretka má menší tlamičku, musejí mít otvory, kde míček zachytí do zubů.
  • V poslední době se dají sehnat i speciální hračky pro fretky: míčky s rolničkou (Karlie, 3ks za cca 120,- Kč), tzv."smrdutý míček" (děrovaná koule ze dvou polovin, do které schováte svou ponožku) nebo míček na pamlsky (má malá dvířka, kudy se dají dovnitř granule a fretka musí přijít na to, jak se k nim dostat) - oba posledně jmenované stojí kolem 150,- Kč.
  • U pískacích gumových hraček dávejte pozor zejména na mláďata, která je ráda okusují a mívají tendenci kus gumy spolknout (to může být nebezpečné). Pro samičky v době falešné březosti je použije pouze sebevrah. Zvukem totiž připomínají pískot mláďat v nouzi a samička je bude stejně zuřivě bránit. Obecně jsou vhodnější podlouhlé úzké tvary (jezevčík, housenka), které fretka snáz uchopí.
  • Fretky jsou skromné, a tak si užijí i hračky s minimální pořizovací hodnotou, jako je například roura od koberce nebo drenážní trubka, kterou probíhají, zmačkaný hedvábný papír, v kterém ňuchají a šustí, dřevěná špulka od nití, vymytá pet lahev nebo tuba od Celaskonu z poloviny naplněná granulemi. Ti obětavější mohou naplnit plastový úložný box s víkem do poloviny sterilním (přepečeným) pískem nebo zeminou, méně odvážní alespoň šustivými papíry, a nechat fretky hrabat noru.
  • Zdroj: www.fretka.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář